top of page

Hüseyin KADI

Fabrika Müdürü

(76.000 İĞ Rieter K-44 / K-45 / Marzoli)

Asteks ürünlerini uzun yıllardır kullanmaktayız. 26 ve 50 bin iğlik RIETER K-44 ve K-45 iplik makinesi yatırımımızda makineleri alırken manşonsuz aldık. Asteks'in yeni ürünü olan TE-650 den daha iyi verim aldığımız için makinelerde Asteks manşonları kullandık. Çalışma performansından son derece memnunuz.

(500.000 İĞ Zinser)

İşletmemizde kullanmakta olduğumuz TE-650 65 shore baskı manşonu, ince numaralarda kullanıyoruz çok memnunuz. IPI değerleri çok güzel, rektefiye süresi ve dolayısı ile manşon değişim süresi de uzamıştır.

Adil MENTEŞ

Genel Müdür

Taner İÇEN

İşletme Müdürü

(52.224 İĞ Rieter)

Osmaniye'de 2008 yılında 32.640 iğ kapasite ile kurulan, bugün için 52.224 iğ kapasiteye çıkan işletmemizde 2008-2010 ve 2012 model makineler ile %100 pamuk, tamamı kompakt Ne 20-100 arası iplik üretimi yapılmaktadır. 

 

Özellikle kompakt iplik üretiminde önem arz eden manşon sertliği, yüzey düzgünlüğü ve taşlama periyodunun iplik kalitesini ve işletme verimliliğini birebir etkilediği bilinmektedir. İşletmemizde genel olarak kullandığımız ve 1-2 makinemizde denemeler yaptığımız değişik marka manşonlar ile Ne 30/1 için 20-25 günde bir taşlama periyodu ile çalışabilmiştir.

 

2009 yılında 2 adet RIETER K45 iplik makinemizin orta ve çıkış manşonları Asteks TE-650 ve E-682 manşonları ile donatılış ve ömürleri süresince deneme yapılmıştır. Tüm kalite parametrelerinde bir miktar iyileşme ile birlikte Ne 30/1 için ortalama 40 günde bir taşlama süresi uygulanabilmiştir. Bu gelişme sonrası tüm makinelerimizin manşonları Asteks manşonları ile donatılmıştır. Bu günde bu şekilde üretimimiz devam etmektedir. Teşekkürler Asteks, Saygılarımla...

Ertuğrul İMAL

Makine Teknisyeni

(26.000 İĞ Rieter)

Eren Tekstil olarak biz yıllardır Asteks Kauçuk ile birlikte çalışıyoruz. Hiç bir problemle karşılaşmadık. Her türlü sorun ve taleplerimizde anında ve yerinde çözüm odaklı olarak ekip çalışmalarıyla her zaman güven duyduk.

 

En son üretilen TE-650 Kompakt Manşonu tereddütsüz denedik ve yaklaşık 3 yıldır çalışıyoruz. TE-650 manşon iplik kalitemizde ciddi iyileşmeler sağlamış ve bu değerleri manşon ömrünün başından sonuna kadar kurumuştur. Ayrıca yüksek dayanımı sayesinde manşon rektefiye sürelerin de ciddi tasarruf sağlamıştır.

Ceylan SEVİM

Makine Bakım Mühendisi

(31.000 İĞ Rieter)

Topkapı İplik; hızlı, rekabete açık ve devamlı yenilik ve değişikliğin yaşandığı tekstil pazarında müşterilerine daima yeni ürünleriyle, müşteri ihtiyacına uygun seçeneklerle, kalite sürekliliği bilinciyle ve hızlı servisleriyle üründen ziyade farklı kalite anlayışıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Bilindiği üzere Kompakt ipliğin kalitesini etkileyen en önemli faktörün başında manşon kalitesi gelmektedir. Manşonun kalitesini de yüzey düzgünlüğü, sertliği ve dayanıklılığı belirlenmektedir. Asteks, TE-650 manşon ile alışılmış yumuşak baskının kalitesini ve sert baskının dayanıklılığını bir araya getirmeyi başarmıştır.

 

Bu manşonun oluşumunda ise Asteks firması ile birlikte, fabrikamızda yaklaşık 6 ay süren deneme çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalar esnasında bizim manşondan istediğimiz özellikleri Asteks TE-650 manşona uygulamayı başarmıştır. Bu manşon yapısı itibariyle 63 shore baskı kalitesini ve 68 shore baskı dayanımını bir arada bulundurabilmiştir. Hem rektefiye zamanına kadar, hem de kullanım ömrünü tamamlayıncaya kadar kalite değerlerini de sağlayabilmiştir. Asteks bu desteklerimizin bir jesti olarak bu manşon ismine firmamızın adının ilk harfini (T) verme nezaketini de göstermişlerdir. 

 

İşletmemizde TE-650 Manşonu yaklaşık 3 yıldır gönül rahatlığıyla sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Topkapı İplik Firması olarak Asteks'e başarılarının devamını diliyoruz.

Tarık KARAGÖZOĞLU

Pamuklu İşletmeler Makine Bakım Şefi

(105.000 İĞ Rieter, Totota, Suessen)

TE-650 manşon kullanılmaya başlandığında, rektefiye sürelerinde hissedilir bir uzama olmuştur. K44 ring orta manşonuna ait rektefiye süresi 5 haftaya, G33 ring ön manşonuna ait rektefiye süresi 10 haftaya çıkmıştır. Manşonun son kullanımına kadar aynı rektefiye süresinde çalıştığı gözlemlenmiştir.

 

Ayrıca Asteks çalışanlarının yakın ilgisinden dolayıda teşekkür ederim.

Tel.: 0212. 875 11 00  |  Faks: 0212 875 11 06

©  2015  |  Asteks Kauçuk ve Plastik San. Tic. A.Ş.

Tasarım:

bottom of page