top of page

HABERLER

Ekleme Tarihi:

04.11.2016

Asteks İnovasyona Yatırım Yapıyor..

Kauçuk kaplama konusunda elli yıla yaklaşan tecrübesini bilgi ve bilime verdiği önem ile  matbaa sektörüne taşıyan Asteks Kauçuk, matbaa mürekkep ve nemlendirme merdaneleri ile pazardaki payını ve güvenirliliğini artırırken, sürdürülebilir bir kaliteye de imza attı.

 

İnovasyon ve gelişmeye inanan şirket geçen süre içinde ofset merdanelerine, metal ofset merdaneleri, rotogravür ve flekso baskı sleeve’lerini ve laminasyon merdaneleri ekledi. En yeni ürünleri ile Avrasya Ambalaj Fuarı’nda bir kez daha kullanıcıları ile buluşan şirketin Pazarlama ve Satış Müdürü Sabri İlknur, sürekli inovasyon prensiplerine paralel olarak yeni merdane –kauçuk karışımları üzerinde çalıştıklarını, söylüyor. Baskı ömrünü ve merdane dayanıklılığını artırmaya yönelik nano teknolojileri de içeren Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü anlatan İlknur, emin adımlarla ilerlediklerini ve yeniliklerin sürdürülebilir kılınması için çalıştıklarını, anlatıyor. Kauçuktaki geliştirmelere yönelik bir kitaptan alıntı yapan İlknur, inovasyonun uzun uzun çalışmalar gerektirdiğine de vurgu yapıyor.

 

Avrasya Ambalaj fuarında görüştüğümüz İlknur, “Geleceğe her zaman umutla bakmak bizim için vazgeçilmezdir” diyor: “Piyasa şartları malum bunu herkes biliyor ve tekrarlamaya gerek yok. Ancak gelişen durum genel ise korkmamız için bir sebep yok. Sadece tedbirlerimizi alıyoruz. Türkiye krizlerle çok sık karşılaşan bir ülke ve aslında bu ülke ve bu durum sanayici için önemli bir deneyim. Ani duruşlar olmadığı için süreç devam ediyor ve biz de herkes gibi sürece göre durum alıyoruz.”

 

Asteks ihracatta önemli adımlar atıyor..

Yurtiçi pazarın yanı sıra ihracata da önem veren Asteks, yeni bir yapılanma içinde. İlknur, ihracata yönelik olarak yeni bir ekip oluşturduklarını ve bu ekibin şu anda Güney Amerika başta olmak üzere saha çalışmalarını sürdürdüğünü, anlatıyor. Sana çalışmalarının başarının temel şartı olduğunu anlatan İlknur sözlerini şöyle sürdürüyor: “ İhracatımızı artırmak zorundayız. Bu sektörümüz için bir gereklilik. Bunu yaparken nasıl yurt içinde seçiciliğe bağlı olarak bir müşteri memnuniyeti sağladıysak yurtdışında da aynı durum söz konusu. Hatta daha kolay. Kabul gören baskı ve lak merdanelerimiz var. Uzmanlaşmaya önem veren bir firmayız ve emin adımlarla ilerliyoruz. Sleeve ve laminasyon merdanelerinde kabul görmüş çözümlerimizin yanı sıra metal ofsette de başarılı çalışmalar yaptık. Bu çok özel bir üretim süreci ve Asteks olarak metal ofsetin lider üreticileri için bugün birinci tedarikçi konumundayız. Şimdi inovatif ürünler üzerinde çalışıyoruz. Bu uzun süreli Ar-Ge projeleri ile merdane ömrünü ve performanısını, artıracağız. Sakin ve emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.”

 

21. Avrasya Ambalaj Fuarındayız..

21-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, 21. Avrasya Ambalaj Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarında göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı tüm dostlarımıza ve katılımcılara teşekkür ederiz.

Ekleme Tarihi:

26.10.2015

İstanbul Üniversitesi

Fabrika Ziyareti..

İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Basım ve Yayın Teknolojileri Bölümü öğrencileri Matbaa Merdaneleri üretimini görmek için fabrikamızı ziyaret ettiler. ASTEKS olarak öğrenci arkadaşlarımıza başarılar dileriz...

Ekleme Tarihi:

28.05.2015

Ekleme Tarihi:

25.03.2015

"En iyi merdane ve tedarikçisi" 

ödülünü aldık...

ASTEKS Kauçuk ve Plastik San. Tic. A.Ş.; yıllardır biriktirdiği tekstil sektöründeki deneyimini basım endüstrisine aktararak merdane üretiminde hızla büyüme, ticari faaliyetlerinin yanı sıra eğitim ve teknik bilgiye verdiği önem, üst düzeyde müşteri memnuniyeti ve yurt dışında da sağladığı başarılı satış rakamlarından dolayı satın almacılar ve baskı profesyonellerinin ortak kararı ve basım endüstrisi mensuplarının oyları ile "En iyi merdane ve tedarikçisi" ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Ekleme Tarihi:

25.03.2015

Merdane hakkında herşey

bu kitapta!..

ASTEKS Kauçuk pazarlama ve satış müdürü sabri ilknur; Bu çalışmamızda merdanelerin sipariş aşamasından merdane servis ömrüne kadar geçen süreçte yapılması gereken işlemler ve merdaneler ile ilgili sıkça karşılaşılan sorunların cevapları yer almaktadır. Matbaa merdaneleri üretimi konusunda Türk basım endüstrisi pazarının lider kuruluşlarından olan Asteks, konusunda bir ilke imza atarak Merdane Teknik Bilgileri kitabını yayınladı. Asteks pazarlama ve satış müdürü Sabri İLKNUR tarafından hazırlanan kitap, endüstri içinde henüz tam olarak teknik bilgi ve terminolojisi yerleşmemiş merdane üretiminden kullanım problemleri ve çözümlerine uzanan bir portföyde ışık tutuyor.

 

MERDANE HAKKINDA HERŞEY BU KİTAPTA

 

Merdane konusundaki birikim ve araştırmalarını bu kitap ile matbaacılarla paylaşmayı hedeflediklerini söyleyen Sabri İLKNUR, merdane konusunda ortaya çıkabilecek tüm problemler ve çözümlerinin yanı sıra matbaacının merdane konusunda bilmesi gereken tüm detayları bu kitapta ele aldıklarını anlatıyor. Merdane terminolojisinin oluşmadığına aynı merdane için farklı isimler kullanıldığına da dikkat çeken İLKNUR, bu kitapta merdane isimleri içinde bir terminoloji oluşturduklarını, amacın matbaacıların merdane konusunda daha bilinçli kullanımını hedelediklerini söylüyor. İlknur, kitabın önsözünde de bilgileri paylaşmanın önemine dikkat çekiyor.

 

BİLGİLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR

 

"Baskı sistemlerinde yer alan merdaneler, baskı kalitesini etkileyen önemli ürünlerdir. Merdane kalitesinin yanında, ürünün doğru kullanımı da sonucu etkileyen önemli bir etmendir. Bu çalışmamızda merdanelerin sipariş aşamasından merdane servis ömrüne kadar geçen süreçte yapılması gereken işlemler ve merdaneler ile ilgili sıkça karşılaşılan soruların cevapları yer almaktadır. Matbaalara yaptığım ziyaretlerde ustalarımızdan öğrendiklerim, araştırmalarım ve MÜTEF Matbaa Bölümü Öğretim Görevlilerinin değerli katkıları, bu çalışmamızda bize ışık tutmuştur. Bilgilerin paylaştıkça çoğaldığı bilinciyle, sektördeki iş ve eğitim alanındaki doslarımıza faydalı olmasını diliyoruz."

 

Merdane Teknik Bilgileri kitabı ücretsiz olarak Asteks'ten temin edilebilir. Ofset operatörünün baş ucu kitaplarından biri olduğuna inandığımız bu önemli kitabı tamamen ücretsiz olarak endüstrimize sunan Asteks'i ve Sabri İLKNUR'u bilgilerini paylaşmaktaki cömertliklerinden dolayı tebrik ediyoruz.

Ekleme Tarihi:

25.03.2015

Üniversite - Sanayi

İşbirliği

Marrara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi - Matbaa Bölümü, sektörün ihtiyaç duyduğu, konusunda yetişmiş insan kaynakları'nı yetiştiren eğitim kurumumuzdur. Teorik bilgilerin yanında, uygulama olanağı sağlayan baskı makinelerinin bulunduğu bir matbaaya sahiptir. 

 

Asteks olarak, firma içi ve dışı eğitime çok önem verilmekte ve mümkün olduğunca desteklenmektedir. Bu kapsamda sektördeki gözde eğitim kurumumuzun merdane gereksinimleri firmamız tarafından üniversite - sanayi işbirliği kapsamında karşılanmıştır.

Tel.: 0212. 875 11 00  |  Faks: 0212 875 11 06

©  2015  |  Asteks Kauçuk ve Plastik San. Tic. A.Ş.

Tasarım:

bottom of page